PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE ...

Aby zwiedzać mazury od strony wody - nie potrzebne są uprawnienia -  wiele modeli jachtów -zwanych potocznie "houseboatami " można prowadzić bez uprawnień .
Osoby które nie miały styczności z samodzielnym prowadzeniem łodzi przeszkolimy a w razie potrzeby  w podczas rejsu można skorzystać z usług sternika/ instruktora
który wedle naszych potrzeb i oczywiście w oczekiwanym dla nas tempie nauczy nas i pływania, parkowania łodzi oraz wszelkich aspektów z tym związanych.

 

Podstawa prawna :

Z dniem 16 października 2010 roku, weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857), która wprowadza zmiany w uprawnieniach do pływania motorowymi jachtami spacerowymi (houseboatami):

"...Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. W przypadku jachtów przeznaczonych do najmu, uprawianie turystyki wodnej wymaga odbycia przez prowadzącego jacht szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie..."

 

Google+